MAKROREGION POŁUDNIOWY ZDOBYWA K3

PODNOSI KOMPENETCJE PRZEDSTAWICIELI SAMORZĄDÓW GMIN I GMINNYCH JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH ODPOWIEDZIALNYCH ZA ROZWÓJ OPIEKI NAD DZIECMI DO LAT 3

Celem Projektu jest umożliwienie minimum 90% z pośród 828 osób (w tym 497K), tj. 746 (w tym 448) - przedstawicielom organów uchwałodawczych i wykonawczych jednostek samorządu gminnego oraz pracownikom jednostek samorządu gminnego odpowiedzialnym za organizację i finansowanie infrastruktury instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 z terenu 318 gmin makroregionu południowego (woj. małopolskie, opolskie, dolnośląskie, śląskie) nabycia lub zwiększenia kompetencji w zakresie tworzenia i prowadzenia instytucji opieki nad dziećmi do lat 3, w szczególności w zakresie dotyczącym realizacji ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, poprzez realizację kompleksowego cyklu szkoleń do 31.10.2018

Zakres szkolenia

Moduł I

Wpływ (braku) zorganizowania opieki nad dziećmi na rozwój społeczno – gospodarczy gminy
liczba godzin 8

Moduł II

Organizacja opieki nad dziećmi do lat 3
liczba godzin 8

Moduł III

Finansowanie instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3
liczba godzin 16

Moduł IV

Współpraca publiczno-prywatna
liczba godzin 16

Moduł V

Strategia opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w gminie
liczba godzin 16

Moduł VI

Zarządzanie inwestycją
liczba godzin 8

Łącznie 72 godziny na każdy cykl szkoleń.

Pliki do pobrania

Każdy uczestnik otrzyma

new file icon
i

w tym: teczka, notes/zeszyt, długopis

Zestaw szkoleniowy

bus icon
i

w przypadku gdy miejsce odbywania szkolenia znajduje się poza miejscem zamieszkania uczestnika projektu  (dotyczy kosztów transportu do wysokości opłat za środki transportu publicznego szynowego lub kołowego ((zgodnie z cennikiem biletów II klasy obowiązującym na danym obszarze, także w przypadku korzystania ze środków transportu prywatnego (w szczególności samochodem lub taksówką)) jako refundacja wydatku faktycznie poniesionego do w/w wysokości

Zwrot kosztów podróży dla uczestników szkoleń

diploma icon
i

Warunkiem uzyskania zaświadczenia jest uczestnictwo, w co najmniej 80% zajęć szkoleniowych (liczonych łącznie dla części teoretycznej i praktycznej) oraz zaliczenie zajęć w formie testu.

Zaświadczenie ukończenia szkolenia

plate icon

Wyżywienie

Program szkolenia

Harmonogram szkolenia

Województwo dolnośląskie

Grupa

Data

Miejsce

Grupa 1

I zjazd 4,5/10, II zjazd 23,24/10, III zjazd 6,7/11, IV zjazd 21,22,23/11 (godz.od 9-16.00)

Kłodzko, Wyższa Szkoła Zarządzania EDUKACJA, ul. Wyspiańskiego 2 F

Grupa 2

I zjazd 2,3/10, 17,18/10 III zjazd 8,9/11, IV zjazd 15,16,17/11. (godz.od 9-16.00)

Szklarska Poręba, Pensjonat Etna, ul.Mickiewicza 4

Grupa 3

I zjazd 8-9.02, II zjazd 28.02-1.03, III zjazd 12-13.04 (godz.od 9-16.00)

Lwówek Śląski, Hotel Madelaine, ul. H.Brodatego 2

Grupa 4

12-13.02 (godz.od 9-16.00)

Bielawa, Inkubator Przedsiębiorczości, ul. Piastowska 19C

Grupa 5

I zjazd 1-2.03, II zjazd 8-9.03, III zjazd 19-20.03 (godz.od 9-16.00)

Bolesławiec, IDWiU, ul. Marcina Opitza 11,

Grupa 6

I zjazd 24-25.05, II zjazd 12-13.06, III zjazd 19-20.06 (godz.od 9-16.00)

Strzegom, Urząd Gminy, Rynek 38

Grupa 7

I zjazd 24-25.09, II zjazd 11-12.10. III zjazd 22-23.10. (godz.od 9-16.00)

Kłodzko

Grupa 8

I zjazd 19-20.09, II zjazd 15-16.10, III zjazd 24-25.10. (godz.od 9-16.00

Strzelin

Województwo opolskie

Grupa

Data

Miejsce

Grupa 1

I zjazd 19.02; II zjazd 27-28.02; III zjazd 9,12.03 (godz.od 9-16.00)

Opole, ul. 1 maja 9/18

Województwo małopolskie

Grupa

Data

Miejsce

Grupa 1

I zjazd 16-17.X, II zjazd 15-16.02, III zjazd 22-23.02, IV zjazd 29.01 (godz.od 9-16.00)

Nowy Wiśnicz, Panorama, ul. Stary Wiśnicz 508

Grupa 2

I zjazd 11-12.01, II zjazd 18-19.01, III zjazd 25-26.01 (godz.od 9-16.00)

Biecz, Żłobek Biecka Akademia Malucha, ul. Tysiąclecia 29

Grupa 3

I zjazd 15-16.03, II zjazd 22-23.03, III zjazd 28-29.03 (godz.od 9-16.00)

Kraków, Hotel Demel, ul. Głowackiego 22

Grupa 4

I zjazd 9-10.04; II zjazd 16-17.04; III zjazd 23-24.04. (godz.od 9-16.00)

Nowy Targ, Karcma u Borzanka, ul. Waksmundzka 105

Grupa 5

I zjazd 23-24.04., II zjazd: 7-8.05., III zjazd: 14-15.05. (godz.od 9-16.00)

Nowy Sącz, Miasteczko Galicyjskie, ul. Lwowska 226

Grupa 6

I zjazd 25-26.04; II zjazd: 16-17.05, III zjazd: 23-24.05. (godz.od 9-16.00)

Tarnów, ul. Wałowa 16, Strefa Przedsiębiorcy DESK

Grupa 7

I zjazd 20-21.06; II zjazd 27-28.06, III zjazd 4-5.07.2018 (godz.od 9-16.00)

Kraków, Hotel Demel, ul. Głowackiego 22

Grupa 8

I zjazd 26-27-06, II zjazd 23.07; III zjazd 16-17.07. (godz.od 9-16.00)

Dobra, Urząd Gminy w Dobrej, Dobra 233

Grupa 9

I zjazd 27 i 30.07, II zjazd 2-3.08; III zjazd 9-10.08. (godz.od 9-16.00)

Trzyciąż, Urząd Gminy, Trzyciąż nr 99

Grupa 10

I zjazd 20-21-22.08, II zjazd 27-28-29.08. (godz.od 9-16.00)

Bolesław, Urząd Gminy

Grupa 11

I zjazd 20-21.08, II zjazd 27 i 29.08; III zjazd 3-4.08. (godz.od 9-16.00)

Jordanów, Urząd MIasta

Grupa 12

I zjazd 23-24.08 , II zjazd 30-31.08; III zjazd 6-7.09. (godz.od 9-16.00)

Dobczyce, Urząd Gminy

Grupa 13

I zjazd 3-4.09 , II zjazd 10-11..09; III zjazd 17-18.09. (godz.od 9-16.00)

Bochnia, Starostwo Powiatowe

Województwo śląskie

Grupa

Data

Miejsce

Grupa 1

I zjazd 15-16.01, II zjazd 22-23.01, III zjazd 29-30.01 (godz.od 9-16.00)

Bielsko-Biała, Budynek Speak Up, ul. Cyniarska 22a

Grupa 2

I zjazd 11-12.01, II zjazd 18-19.01, III zjazd 25-26.01 (godz.od 9-16.00)

Wodzisław Śląski, OSK Orlik, ul. Targowa 11

Grupa 3

I zjazd 5-6.02; II zjazd 12-13.02; III zjazd 19-20.02 (godz.od 9-16.00)

Częstochowa, Budynek ATUT, Al. Wolności 1

Grupa 4

I zjazd 5-6.04; II zjazd 16-17.04; III zjazd 8-9.05. (godz.od 9-16.00)

Siemianowice Śląskie, Hotel Kołodziej, ul. Powstańców 16

Grupa 5

I zjazd 25-26.06, II zjazd 3-4.07., III zjazd 16-17.07 (godz.od 9-16.00)

Racibórz, Raciborskie Media, ul. Raciborska 12

Grupa 6

I zjazd, 5-6.09., II zjazd 12-13.09, III zjazd 19-20.09.2018 (godz.od 9-16.00)

Żywiec